Pol testa vlijemo v pekač...

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 9. jun 2006 13:32 | ogledi: 1.520 | odgovori: 15

..pol ga pa porabimo kasneje ....

tako je v številnih receptih za peciva. Šment, ampak jaz nikoli ne zadanem prave polovice. Tako potem na koncu dobesedno ožemam skledo in po kapljicah dajem maso na vrh peciva, kamor bi morala priti tista druga polovica. .

Pri navadnem testu, ki ga zgneteš skupaj, ni problemov - prerežeš na pol, pa je. Amapk grda nesramna biskvitatsta testa me pa vedno znova ujezijo. Kako si pomagate vi? Kako veste, kdaj je vsaj približno polovica? Jaz vlijem v razmerju dve tretjini - tretjina, če imam srečo ...Potem pa moje pecivo ni tako lepo, kot bi morao biti.

z nasveti na plan in lep dan

maja

Temo je spremenil(a) mc maya dne 09. jun 2006 13:33:58

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. jun 2006 13:37

No jaz nisem še naletela na tak recept, ampak kaj če bi ga mogoče prelila v posodo na kateri imaš mere? Litrske ali kaj podobnega. Pa potem od tam pretočiš v pekač. Sej najbrž obstaja kak lažji način, ampak jaz zmeraj iščem najbolj komplicirane. lp, Marija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jun 2006 13:39

Vzemi si čas, pa na zunanji strani posode "vgraviraj", če je plastična, na enem delu, recimo vsake 2 ali 3dl. Nalivaj vodo in označi. Tako boš vedno lahko izračunala, kolika je celotna količina, koliko je pol. (ideja izvira iz graviranja kemijskih formul na plastično ohišje flomastrov - kot "plonk listek", a so umetnika dobili). Lahko pa, enostavneje, nalepiš papirnato ravnilo na zunanjo stran. Ali pa kupiš skledo, ki ma že vgravirano merilno skalo (če se dobi, taka namreč, v kateri mešaš testo) rimljanka

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. jun 2006 13:53

mc maya, jaz se pa sploh ne sekiram, če ni točno pol - pol. Nekako že skombiniram. Pri marmornem kolaču se to ne opazi veliko, pri zebrinem pecivu sem proti koncu delala v razmerju 1:2. Sem mislila, da bo popolna polomija, toda ne - izgled je bil prav fenomenalen. Če se v kakšno testo na koncu dajo različni dodatki, pa vedno gledam tako, da dam v večjo polovico čokolado, ostale zadeve pa v manjšo. jankica

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

9. jun 2006 14:16

Zelo preprosto, maso stehtaš, deliš z 2 ali 3 ( kolikor plasti pač potrebuješ) in kontroliraš na tehtnici. Pozdrav, antonija

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. jun 2006 15:05

Jaz dam kar "od oka"! In se sploh ne sekiram, če ni glih pol - pol stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

9. jun 2006 15:28

Jaz se tudi sploh ne obremenjujem s tem, če dam namesto polovice le eno tretjino ali tri četrtine testa...Nekako "od oka" mi sicer uspeva razdeliti maso na dobro ali slabo polovico, včasih pa mi izposode zdrsne tudi kaj testa več. Pa kaj! Torej - dobra volja, pa bo. Mamamia mamamia

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

9. jun 2006 17:43

Če želim biti zelo narančna razdelim že sestavine na polovico in pač delam v dveh delih.Ponavadi pa "od oka" zadošča.Če dobro razmislim delam samo eno kokosovo pecivo na ta način,ker je lepo če so vse plasti enake(rumena,bela,rjava).Lep dan,pa čeprav je pecivo bolj temno kot svetlo! srčica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. jun 2006 18:48

Če je res potrebna takšna natančnost, potem stehtam posodo že pred mešanjem sestavin , stehtam še celotno ( bruto) težo in delim z 2, ter sproti preverim. Če pa pozabim prej stehtat, pa vzamem iz omare enako posodo in to opravim v obratnem vrstnem redu. V skrajnem primeru pa pretočim masi v drugo posodo.Ampak vse to le če je nujno. Aki

rozika  

član od: 12.3.2006

sporočila: 24

9. jun 2006 21:07

Sploh ni problema, če ni točno na pol. Meni je vsekakor bolj pomemben okus kot pa izgled. Če pa je res nujno, da je točno na pol, pa upoštevaj nasvet od Aki. rozika

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

9. jun 2006 22:25

no zdaj vem... če mi bo rees do tega, da bi bilo pecivo lepo, bom tehtala, sicer bom šla po občutku kot doslej in si že prej obljubila, da ne bom preklinjala ob nakapljevanju testa na vrh, tam kjer bodo luknje maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti